hero image hero image

DATTALION:
український інформаційний батальйон

Відкрита база фото та відеоматеріалів з
епіцентру бойових дій у війні росії проти України

Журналісти часто не можуть бути в найнебезпечніших точках України через ризик смерті. Ми — українці, які намагаються пережити безчинні атаки росії. Ми ділимося реальними фото та відеоматеріалами, до яких репортери, журналісти та інфлюенсери не завжди можуть отримати доступ.

Ця база є відкритою для використання для медіа та користувачів по всьому світу. Серед нашої команди багато матерів, що стають свідками цих тяжких боїв зблизька, і нам набридло бачити, як наших дітей, сімей та сусідів вбивають на наших очах.

Ця база даних створена для протидії дезінформації та пропаганди російського уряду. Світ має побачити звірства, які росія чинить проти мирного населення України.

Наразі в базі нараховується понад 1800 фото та відео матеріалів. Це задокументовані атаки російських військових, що спричинили багато смертей, поранень цивільних, руйнацій житлових будинків, лікарень, обстрілів дитячих садочків, нападів на мирних жителів тощо. База містить відео і фото з усіх регіонів, за всі дні з початку війни і до сьогодні. Ми постійно оновлюємо базу фото та відеоматеріалами, які надходять з передової.

Зібрані матеріали також в подальшому можуть використовуватись Україною та українцями у міжнародних судових процесах проти путіна і росії.

Banner image Banner image

База доступна
за посиланням:

DATTALION має три цілі:

1
Поширити правду про звірства, які росія вчиняє проти мирного населення України.
2
Захистити Україну, розповсюдивши докази військових злочинів росії.
3
Звернути увагу всього світу та сприяти припиненню цієї жорстокої війни проти України.
Якщо у вас є прямі контакти журналістів та медіа —
будь ласка, поширюйте цю інформацію.
У разі виникнення питань:
Емейл: media@dattalion.com
Інстаграм: https://www.instagram.com/dattalion_
Твіттер: https://twitter.com/dattalion
Фейсбук: https://www.facebook.com/dattalioncom
Лінкедін: https://www.linkedin.com/company/79455579
hero image hero image

Хто ми

Ініціатива DATTALION була заснована міжнародною командою волонтерів 27 лютого. Ми віримо в Україну, в демократію та в силу інформації. Ми, а особливо матері, які стоять за DATTALION в Україні, залишимося анонімними з міркувань безпеки.
Слава Україні!
Застереження
Відео частково відображають наслідки воєнних дій, руйнування майна та ушкодження людей, тому можуть шокувати глядача. Більшість відеозаписів зроблені очевидцями або учасника подій, а не професійними журналістами чи операторами. Низька якість відеозаписів пояснюється засобами запису (як правило за допомогою камери смартфону), і складними умовами загрози особистій безпеці і життю. Незважаючи на все вищевказане, ми впевнені, що більшості записів достатньо для ідентифікації місця та часу подій, їх основних учасників та фіксації наслідків цих подій. Ми розуміємо, що достовірність відеозаписів є ключовою умовою безстороннього встановлення обставин і подій. Зараз ми не маємо можливості здійснити перевірку всіх відеозаписів за стандартами верифікації. База даних підготовлена з різних джерел, включаючи приватні облікові записи в соціальних мережах, де відео публікуються без вказівки авторства, а також канали в Telegram, які розміщують відео інших осіб без посилань на першоджерело, так що достовірність не може бути перевірена нами. Відео зняті у всіх регіонах України від початку війни 24 лютого 2022 року. Кожна папка віднесена до відповідного регіону або міста України. Відео мають короткий опис англійською мовою. База даних також містить фото, зроблені на фронті. Ми постійно оновлюємо базу даних відповідно до того, як швидко ми отримуємо нові фото та відео з місць бойових дій. Відеозапис є відеограмою відповідно до статті 40 Закону України «Про авторське право і суміжні права». Відтворення та доведення до відома публіки відеограм може здійснюватися без дозволу правовласника відповідно до статті 21 Закону та для навчальних та наукових цілей відповідно до статті 42 Закону. Дозволяється використовувати із зазначенням джерела та імені автора (1) цитати з опублікованих творів у обсязі. Виправданому метою (твір, до якого включається цитата має носити критичний, полемічний, науковий чи інформаційний характер) чи (2) короткі уривки виступів та творів, включених до фонограм (стаття 21 Закону). Ми зібрали базу даних відеозаписів, упорядкували її, та додали вказівку автора та джерела, де це було можливо. Ми цим надаємо дозвіл всім журналістам використовувати базу даних цілком або частково та доводити її до відома публіки з інформаційною метою без обмежень щодо території та строку.